Ładowarki

Smartfon jest urządzeniem, bez którego nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania. Podobnie jak smartfon, tak i ładowarka jest koniecznym elementem wyposażenia, które pozwala naładować baterie w naszym telefonie. Na rynku znajdziemy wiele modeli ładowarek, które różnią się szeregiem parametrów. Sama jakość ładowarki jest także bardzo ważna. Od niej zależeć będzie przede wszystkim kondycja i żywotność baterii.

na stronie
0 Opinii
115,99 zł brutto
94,30 zł netto
0 Opinii
99,99 zł brutto
81,29 zł netto
0 Opinii
22,99 zł brutto
18,69 zł netto
0 Opinii
21,99 zł brutto
17,88 zł netto
0 Opinii
39,99 zł brutto
32,51 zł netto
0 Opinii
37,99 zł brutto
30,89 zł netto
0 Opinii
23,99 zł brutto
19,50 zł netto
0 Opinii
54,99 zł brutto
44,71 zł netto
0 Opinii
49,99 zł brutto
40,64 zł netto
0 Opinii
63,99 zł brutto
52,02 zł netto
0 Opinii
31,99 zł brutto
26,01 zł netto
0 Opinii
11,99 zł brutto
9,75 zł netto
0 Opinii
19,99 zł brutto
16,25 zł netto
0 Opinii
12,99 zł brutto
10,56 zł netto
0 Opinii
12,99 zł brutto
10,56 zł netto
0 Opinii
21,99 zł brutto
17,88 zł netto
0 Opinii
12,99 zł brutto
10,56 zł netto
0 Opinii
16,99 zł brutto
13,81 zł netto

Rodzaje ładowarek

Bujny rozwój technologiczny sprawił, że na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów ładowarek, które sprawdzą się w różnych warunkach. Możemy je podzielić pod kątem sposobu ich działania.

  1. Ładowarka sieciowa - to uniwersalna ładowarka do baterii, tradycyjne i dobrze znane rozwiązanie. Modele sieciowe składają się z dwóch części kostki oraz kabla USB, który to pozwala ładować smartfon prądem z gniazdka. Dzięki możliwości rozdzielenia tych elementów, urządzenie możemy naładować poprzez podłączenie go pod wejście do komputera czy laptopa. Ładowarka sieciowa jest dołączana przeważnie w zestawie wraz z telefonem, choć już dziś zdarza się, że trzeba dokupić oddzielnie.
    Ładowarka lightning pozwala w efektywny sposób ładować urządzenie. Decydując się na ten typ ładowarki warto kierować się tym jaką maksymalną moc obsługuje smartfon. Większość telefonów pozwala na ładowanie 18 bądź 30 W.
  2. Ładowarka indukcyjna - to aktualnie najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne pozwalające ładować telefon w sposób bezprzewodowy, bez użycia kabla. Wystarczy położyć telefon na specjalnej podkładce. Sam mechanizm działania opiera się na wytworzeniu pola elektromagnetycznego. W trakcie ładowania urządzenia na cewkę działa prąd przemienny. Warto dodać, że smartfon musi mieć funkcję ładowania indukcyjnego. Telefon na pleckach ma cewkę odbiorczą, która pozwala wykorzystać nowoczesną technologię.
  3. Ładowarka samochodowa - ostatnia propozycja, która skierowana jest głównie do osób, które często podróżują. Ładowarka samochodowa sprawdzi się zarówno w trakcie wypadu weekendowego, jak i spraw służbowych. To szczególnie dobry wybór jeśli często korzystamy z nawigacji, która dość szybko opróżnia poziom baterii. Ładowarka samochodowa podłączana jest w miejsce zapalniczki.

Warto również wspomnieć kilka słów na temat ładowarek do zegarków, które są dość często wybieranym dodatkiem na rękę. Marka Huawei i produkty tej firmy to szczególnie ciekawy wybór. Ładowarka do zegarka Huawei posiada wbudowany magnez, dzięki któremu smartwatch jest stabilny na stacji, pozwalając jednocześnie szybko naładować zegarek.

Ładowarki producentów

Decydując się na kupno smartfonu większość producentów dołącza w zestawie ładowarkę sieciową, której moc jest przeważnie uzależniona od możliwości ładowania jakie oferuje urządzenie. Większość z nowoczesnych urządzeń wyposażono w złącze USB typu C, które pozwala na szybkie ładowanie sprzętu. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Jednakże nie wszyscy producenci dołączają w zestawie ładowarki, czego przykładem jest firma Apple. iPhone ładowarka 20 W jest w większości elementem, który należy dokupić oddzielnie. W przypadku innych producentów ładowarki nie różnią się w dużym stopniu i dostosowywane są do możliwości sprzętowych smartfonu. 

Jednak na co zwrócić uwagę, gdy konieczny jest zakup ładowarki do iPhone'a ?

Chcąc dostać dobrą ładowarkę do iPhone'a należy zazwyczaj oddzielnie kupować adapter oraz kabel. Lwia część użytkowników decyduje się na zakup firmowego produktu. Do wyboru dostajemy adaptery o mocy 5 W, które sprawdzą się dla urządzeń nieco starszych bez dostępu do szybkiego ładowania. Dla klientów, którzy zdecydowali się na nowszy model, warto pokusić się o ładowarkę 20 bądź 30 W. 

Rozwiązaniem znacznie mniej popularnym, jednak zyskującym na uwadze jest ładowarka indukcyjna. W przypadku urządzeń iPhone, jedynie nowe urządzenia mają dostęp do takiej funkcji. Jeśli zaś mowa o innych producentach jak Samsung czy Huawei, tych smartfonów jest znacznie więcej. To wygodne rozwiązanie, które pozwala każdemu urządzeniu korzystać z dobrodziejstw ładowania indukcyjnego, o ile sprzęt oferuje taką możliwość.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ładowarki?

Podobnie jak inne przedmioty, również ładowarka może ulec uszkodzeniu. Decydując się na zakup ładowarki do telefonu warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów.

  • Typ łącza to zdecydowanie najważniejsza sprawa. Brak odpowiedniego dobrania wejścia sprawi, że nie będziemy w stanie podłączyć ładowarki do urządzenia. Na rynku znajdziemy smartfony z wejściem microUSB, micro- USB typu C lub lightning. 
  • Natężenie oraz napięcie ładowania to kolejne z ważnych parametrów. W przypadku ładowarek dołączanych do zestawu wraz z telefonem, dostajemy model dostosowany do urządzenia. Standardowe modele oferują natężenie na poziomie 0,5- 1,5 A. Niektóre z nowszych ładowarek oferują natężenie 2A bądź wyższe. Parametr ten w dużym stopniu decyduje o prędkości ładowania baterii.
  • Ilość wejść USB to jeden z parametrów praktycznych, który określa ile urządzeń możemy podłączyć w jednym czasie. Producenci oferują nawet do 5 gniazd. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy dysponujemy kilkoma urządzeniami.
  • Odpinany kabel USB to funkcja, którą posiada większość ładowarek. Dzięki takiej możliwości możemy kabel podłączyć pod komputer, laptop czy pod ładowarkę samochodową.

Filtruj według

Scroll